Hírek
2012. július 02.
EURO 2012
Nem történt meglepetés: a vasárnap befejeződő Európa-bajnokságot a Európa jelenlegi legjobb csapata nyerte.
EURO 2012
Az egekig magasztalta Európa-bajnokságot nyert labdarúgó-válogatottját a spanyol sajtó, kiemelve, hogy a címvédés, illetve a sorozatban három nagy tornán (Eb, vb, Eb) aratott diadal sporttörténelmi tett.
EURO 2012
A spanyol Andrés Iniestát, az FC Barcelona középpályását választották a labdarúgó Európa-bajnokság legjobb játékosának. Iniesta, aki az olaszok ellen 4-0-ra megnyert döntő legjobbja is lett egyben, csapattársát, Xavit követte ezzel, aki négy évvel ezelőtt bizonyult a legjobbnak.
EURO 2012
A spanyol válogatott szövetségi kapitánya, Vicente del Bosque elismerte, hogy csapata második gólja demoralizálta és zilálta szét végleg az olaszokat a 4-0-ra megnyert Eb-döntőben.
EURO 2012
A Barcelona csapatának új szerzeménye, Jordi Alba az Európa-bajnokság döntőjében szerezte meg első válogatottbeli gólját.
EURO 2012
Sokkal frissebbek voltak a spanyolok, állítja Cesare Prandelli, az olasz válogatott szövetségi kapitánya, aki szerint csapatának a 4-0-s döntőbeli vereség ellenére szerint sincs szégyenkeznivalója.
2012. július 01.
EURO 2012
A spanyol válogatott végig nagy fölényben játszva 4-0-ra legyőzte Olaszországot az Európa-bajnokság döntőjében.
EURO 2012
A spanyol válogatott történelmet írhat, ha a 20.45-kor kezdődő kijevi fináléban legyőzi Olaszországot az Európa-bajnokságon, ugyanis korábban még egyetlen csapatnak sem sikerült a címvédés a kontinensviadalok történetében.
A jósállatok kimerülésétől tartanak német állatvédők az Európa-bajnokság miatt. Két éve Paul polip volt a német sztár, miután minden foci-vb-s jóslata bevált. Most egyebek közt Yvonne tehén, Kasimir alpakka és Xaver bulldog jövendöl - vagy legalábbis próbálnak velük jövendöltetni - meccseredményeket.
2012. június 30.
EURO 2012
Hivatalosan is benyújtotta lemondását Laurent Blanc, a francia válogatott szövetségi kapitánya, jelentette be közleményben a helyi szövetség.