Balotelli döntőbe lőtte az olaszokat

2012. június 28.

Az első félidőben eldöntötte a továbbjutás kérdését az olasz válogatott, amely a varsói elődöntőben 2-1-re nyert Németország ellen, és bejutott a vasárnapi fináléba. A meccs hőse a kétgólos Mario Balotelli volt.

Eredmény, elődöntő:
Németország – Olaszország 1-2 (0-2)
Varsó, Nemzeti Stadion
v.: Stéphane Lannoy (francia)
Németország: Neuer - Boateng (Müller, 71.), Hummels, Badstuber, Lahm - Schweinsteiger, Khedira – Kroos, Özil, Podolski (Reus, 46.) - Gomez (Klose, 46.)
Olaszország: Buffon - Balzaretti, Barzagli, Bonucci, Chiellini - Pirlo, de Rossi - Marchisio, Montolivo (Motta, 63.) - Balotelli (Di Natale, 70.), Cassano (Diamanti, 58.)
gól: Özil (92., büntetőből), illetve Balotelli (20., 36.)
sárga lap: Hummels (93.), illetve Balotelli (37.), Bonucci (60.), De Rossi (84.), Motta (89.)

Kellemes időben német szögletekkel indult a mérkőzés, de negyedóra elteltével az olaszok átvették az irányítást.

Balotelli a 20. percben szerzett vezetést az olaszoknak, Cassano beadását az ötösről fejelte a kapuba (0-1).

A 36. percben ismét a Manchester City csatára villant, jó labdával lépett ki, és nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba (0-2).

A második félidőnek a cserékkel frissült németek energikusabban vágtak neki, helyzeteik is voltak, de szépíteniük csak a hosszabbításban, a 92. percben büntetőből sikerült, az egyenlítésre nem futotta erejükből.

Az olaszok jobbára az eredmény őrzésére ügyeltek, s ezt is eredményesen tették, így ők játszhatják a vasárnapi döntőt a címvédő és világbajnok spanyolokkal.