Olaszország büntetőkkel Eb-elődöntős

2012. június 24.

Se a rendes játékidőben, se a hosszabbításban nem született gólt az Európa-bajnokság utolsó negyeddöntőjében, végül tizenegyesrúgásokkal Olaszország jutott be az elődöntőbe, ahol Németország lesz az ellenfél.

Eredmény, negyeddöntő:
Anglia – Olaszország 0-0 – tizenegyesekkel: 2-4
Kijev, Olimpiai-stadion
v.: Pedro Proenca (portugál)
Anglia: Hart - Johnson, Walcott, Terry, Cole - Milner (Walcott, 61.), Gerrard, Parker (Henderson, 94.), Young - Welbeck (Caroll, 61.), Rooney
Olaszország: Buffon - Abate (Maggio, 90.), Bonucci, Barzagli, Balzaretti - De Rossi (Nocerino, 80.), Pirlo, Marchisio - Montolivo - Balotelli, Cassano (Diamanti, 78.)
sárga lap: Barzagli (82.)

Az első félidő úgy kezdődött, hogy azt lehetett hinni, az Eb legjobb mérkőzése következik. A 3. percben De Rossi 28 méteres bombája gyönyörű kiflit leírva a jobb kapufán landolt, válaszul két perccel később Johnson került ziccerbe, de 5 méterről se nem lőtt, se nem emelt, így az öszvérmegoldást Buffon nagy bravúrral védte.

Az olaszok többet támadtak, csak az első félidőben 12:4 volt a kapura lövések aránya, de Balotelli lábában két gól is ott maradt: egyszer ziccerben kilépve addig várt, amíg Terry elé tudott vetődni, majd a játékrész hajrájában Cassano centerezését 3 lépésről a léc fölé küldte.

A második félidő hatalmas olasz helyzetekkel indult, előbb De Rossit találta a labda nagy helyzetben, de ő kapkodva 5 méterről a kaput sem találta el, majd fél perc múlva 16 méteres lövését Hart csak középre tudta öklözni, Balotelli ismételt, az a klubtárs lábáról kipattant, Montolivo pedig olyant lőtt, hogy az inkább felszabadításnak hatott.

A 81. percben Diamanti lövését védte Hart, majd a másik cserejátékos,  Nocerino kapott álompasszt, de lövésére  Johnson tökéletesen érkezett, és blokkolt.

0-0, következhetett a hosszabbítás, amelynek első felében Diamanti lecsúszott beadása csattant a jobb kapufán, Hart kapus nagyon későn vetődött érte. A 115. percben Nocerino ugyan gólt fejelt, de a portugál játékvezető les miatt nem adta meg.

120 perc után sem született gól, jöhettek a tizenegyesek. Az első körben Balotelli és Gerrard sem hibázott (1-1), majd Montolivo a jobb kapufa mellé tüzelt, így Rooney találatánál előny az angoloknál (2-1).

Pirlo alápörgetett a labdának, és a jobbra vetődő Hart kapus helyére pottyant a játékszer (2-2), Ashley Young irdatlan erővel a lécet találta el.

A 4. körben Nocerino nem hibázott (2-3), Ashley Cole lövését azonban a balra vetődő Buffon magához ölelte.

Következett a cserejátékos, Diamanti, aki nem hibázott, Olaszország 4-2-re nyerte a párbajt és készülhet a csütörtöki, németek elleni elődöntőre.