Két gól és más semmi - Spanyolország Eb-elődöntős

2012. június 23.
A 100. válogatott mérkőzését ünneplő Xabi Alonso két góljával Spanyolország 2-0-ra nyert a franciák ellen és bejutott az Európa-bajnokság elődöntőjébe.
Eredmény, negyeddöntő:
Spanyolország – Franciaország 2-0 (1-0)
Donyeck, Donbass Arena
v.: Nicola Rizzoli (olasz)
Spanyolország: Casillas - Arbeloa, Piqué, Ramos, Jordi Alba - Xavi - Busquets, Xabi Alonso - Silva (Pedro, 65.), Fabregas (Torres, 67.), Iniesta (Cazorla, 84.)
Franciaország: Lloris - Réveillere, Rami, Koscielny, Clichy - M'Vila (Giroud, 79.) - Debuchy (Ménez, 64.), Cabaye, Malouda (Nasri, 64.), Ribéry – Benzema
gól: Xabi Alonso (19., 91, a másodikat büntetőből)
sárga lap: Sergio Ramos (31.), illetve Cabaye (42.)

Az első félidő nyomasztó spanyol fölényt hozott, a franciáknak alig volt emlékezetes mozzanata. A 11. percben Arbeloa beadását még jól húzta le Lloris, de a 19. percben Jordi Alba beadását követően csak nézte, ahogy Xabi Alonso okosan visszabólintotta a labdát a jobb sarokba (1-0).

A 32. percben Cabaye a jobb felsőt célozta meg, de szabadrúgását Casillas szögletre tolta.

Szünet után semmit sem változott a játék képe, a szervezett spanyoloknak jó volt a szűk előny, a franciák képtelenek voltak támadást vezetni, pedig Laurent Blanc kapitány bevetette minden tartalékászát, ám a Nasri, Ménez, Giroud trió sem hozott megváltást.

A hajrában még Pedro kiharcolt egy tizenegyest, Xabi Alonso duplával ünnepelte századik válogatottságát.
szólj hozzá: Spain vs France 2:0 Xabi Alonso

A vége 2-0 lett, győzelmével a címvédő Spanyolország a portugálokkal vívhat majd ibériai csatát a döntőbe jutásért.