Megégtek, de továbbmentek a franciák

2012. június 19.
23 veretlen mérkőzés után 2-0-ra kikapott a francia válogatott Svédországtól az Európa-bajnokság D csoportjának 3. fordulójában, de csoportmásodikként így is bejutott a negyeddöntőbe.
Eredmény, D csoport, 3. forduló:
Svédország – Franciaország 2-0 (0-0)
Kijev, Olimpiai Stadion
v.: Proenca (portugál)
Svédország: Isaksson - Granqvist, Mellberg, J. Olsson, M. Olsson - S. Larsson, Källström, A. Svensson (Holmén, 79.), Bajrami (Wilhelmsson, 46.) - Toivonen (Wernbloom, 78.), Ibrahimovic
Franciaország: Lloris - Debuchy, Rami, Mexes, Clichy - M’Vila (Giroud, 82.), A. Diarra - Ribéry, Nasri (Ménez, 77.), Ben Arfa (Malouda, 59.) – Benzema
gól: Ibrahimovic (54.)
sárga lap: Holmén (80.), illetve Mexes (67.)

Ribery nagy helyzete vezette fel a mérkőzést, majd a svédek - akiknek már nem volt esélyük a negyeddöntőbe kerülésre - veszélyeztettek, ám Toivonen kisodródva a kapufa külső élét találta el.

Az 54. percben Ibrahimovic az Eb egyik legszebb találatával vezetést szerzett az északiaknak: Larsson jobb oldali beadása után Ibrahimovic parádés mozdulattal, a levegőben úszva, félfordulattal lőtt a jobb alsó sarokba (1-0).

A hajrában Giroud első labdaérintéséből egyenlíthetett volna, majd a hosszabbítás perceiben Larsson a felső lécről kipattanó labdát vágott a kapuba (2-0), így aztán a svédek pontokat tudtak szerezni búcsúmeccsükön.