Rooney-gól, bíróbaki, ukrán kiesés

2012. június 19.
Az angol válogatott egygólos győzelmet aratott Ukrajna ellen az Európa-bajnokság D csoportjának keddi, harmadik fordulójában, így bejutott a negyeddöntőbe. A társházigazda kiesett.
D csoport, 3. forduló:
Anglia - Ukrajna 1-0 (0-0)
Donyeck, 48 ezer néző
v.: Kassai Viktor
gól: Rooney (48.)
sárga lap: Gerrard (73.), Cole (78.), illetve Tyimoscsuk (63.), Rakickij (74.), Sevcsenko (86.)
Anglia: Hart - Johnson, Terry, Lescott, Cole - Milner (Walcott, 70.), Gerrard, Parker, Young - Rooney (Oxlade-Chamberlain, 87.) - Welbeck (Carroll, 82.)
Ukrajna: Pjatov - Guszjev, Hacseridi, Rakickij, Szelin - Jarmolenko, Tyimoscsuk, Konopljanka - Garmas (Nazarenko, 78.) - Milevszkij (Butko, 77.), Devic (Sevcsenko, 70.)

A mérkőzés egyetlen megadott gólja a 48. percben esett: Gerrard csapta be a védőjét a jobb oldalon, beadása megpattant egy védőn, s ez olyannyira megzavarta Pjatovot, hogy nem tudta megfogni a labdát, így a túloldalon érkező Rooney a kapu torkából könnyedén fejelt a hálóba (1-0).

A 62. percben Devic szép csellel játszotta magát tisztára, lövésébe Hart csak beleütni tudott, ám a visszaérő Terry a gólvonalnál kivágta a labdát. A visszajátszás szerint gól volt, de az ukránok hiába reklamáltak.

Az 1-0-s sikerrel Anglia csoportelsőként jutott tovább, Ukrajna pedig a másik rendező Lengyelországhoz hasonlóan búcsúzott.