Kiharcolta a címvédő a negyeddöntőt

2012. június 18.

Negyeddöntőbe jutott a címvédő spanyol válogatott az Európa-bajnokság a C csoportjából, miután 1-0-ra legyőzte horvátokat Jesús Navas hajrában elért találatával.

C csoport, 3. forduló:
Spanyolország - Horvátország1-0 (0-0)
Gdansk, PGE Aréna
v.: Wolfgang Stark (német)
Spanyolország: Casillas - Arbeloa, Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba - Xavi, Busquets, Xabi Alonso - Silva (Fabregas, 73.), Torres (Navas, 61.), Iniesta
Horvátország: Pletikosa - Vida (Jelavic 66.), Corluka, Schildenfeld, Strinic - Vukojevic (Eduardo, 81.), Rakitic - Srna, Modric, Pranjic (Perisic, 66.) – Mandzukic
gól: Navas (88.)
sárga lap: Corluka (27.), Srna (44.), Strinic (54.)

A világbajnok spanyolok szokásukhoz híven nagy mezőnyfölényben futballoztak az első félidőben, ám a védekező felfogásban pályára lépő horvátok miatt nem alakultak ki komoly lehetőségek.

A fordulás után a horvátok - vélhetően tudatában annak, hogy a másik mérkőzésen az olaszok vezettek az írek ellen - megpróbáltak többet támadni, és Rakitic révén a találkozó legnagyobb helyzetét hibázták el. Slaven Bilic mindent egy lapra feltéve Perisic és Jelavic személyében két támadóját is a pályára küldte, de ez nem vezetett eredményre.

A 88. percben Fabregás mesterien emelte be a labdát a leshatárról kilépő Iniestának, ő rendkívül önzetlenül Navashoz passzolt, a cserejátékosnak pedig már csak az üres kapuba kellett továbbítania (1-0).

A címvédő az 1-0-s eredménnyel csoportelsőként készülhet a negyeddöntőre, szombaton Donyeckben lép majd pályára a D csoport 2. helyezettje ellen.