Balotelli álomgólja volt a hab a tortán

2012. június 18.
Az olasz válogatott - Cassano fejes- és Balotelli álomgóljával - 2-0-ra legyőzte a már biztos búcsúzó ír csapatot a C csoport zárófordulójában, így bejutott a negyeddöntőbe. Az eddig veretlen olaszok - a címvédő spanyolok mögött csoportmásodikként - vasárnap Kijevben a D csoport első helyezettjével találkoznak az elődöntőbe kerülésért.
C csoport, 3. forduló:
Olaszország - Írország 2-0 (1-0)
Poznan, 39 ezer néző
v.: Cuneyt Cakir (török)
Olaszország: Buffon - Abate, Barzagli, Chiellini (Bonucci, 57.), Balzaretti - Pirlo, Marchisio, Motta, De Rossi, - Di Natale (Balotelli, 75.), Cassano (Diamanti, 63.)
Írország: Given - O'Shea, Dunne, St. Ledger, Ward - McGeady (Long, 65.), Whelan, Andrews, Duff - Keane (Cox, 86.), Doyle (Walters, 77.)
gól: Cassano (35.), Balotelli (90.)
sárga lap: Balzaretti (28.), De Rossi (71.), Buffon (73.), illetve Andrews (37., 89.), O'Shea (39.), St. Ledger (84.)
piros lap: Andrews (89.)

35. perc: bal oldali szöglet után Cassano fejesébe még belekapott Given, ám a labda így is túljutott a gólvonalon (1-0).

90. perc: jobb oldali szögletet követően Balotelli félfordulattal, látványos mozdulattal, a védő szorításában kapásból lőtt a kapuba (2-0.)

Az olaszok a kötelező győzelem terhével léptek pályára, míg az írek biztos búcsúzóként várták a mérkőzést. Az első félóra kevés helyzetet hozott, az olaszok birtokolták többet a labdát, az ellenfél kontrákra játszott. A 34. percben Di Natale kis híján megszerezte a vezetést, de éles szögből leadott lövését a gólvonalról kivágták a védők. Egy perccel később már örülhettek az olaszok: Cassano fejese centiméterekkel túljutott a gólvonalon, és a játékvezető helyesen érvényesnek ítélte a találatot.

A szünet után folytatódott az olaszok mezőnyfölénye, de nem lehettek nyugodtak, hiszen egy esetleges ír gól számukra is a búcsút jelentette volna. A hajrában Andrews megkapta második sárga lapját, így kiállították, majd kisvártatva Balotelli az Eb egyik legszebb góljával állította be a végeredményt.