Csehország negatív gólkülönbséggel csoportelső

2012. június 16.
A cseh válogatott úgy nyerte meg az A csoportot, hogy a nyitókörben 4-1-re kikapott az oroszoktól, és negatív a gólkülönbsége. Milan Barosék szombaton 1-0-ra legyőzték a lengyeleket, így hat ponttal jutottak nyolc közé.
A csoport, 3. forduló:
Csehország - Lengyelország 1-0 (0-0)
Wroclaw, 42 ezer néző, v.: Craig Thomson (skót)
Csehország: Cech - Gebre Selassie, Kadlec, Sivok, Limbersky - Jiracek (Rajtoral, 84.), Hübschman, Plasil, Pilar (Rezek, 87.) - Kolar, Baros (Pekhart, 91.)
Lengyelország: Tyton - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch - Blaszczykowski, Dudka, Polanski (Grosicki, 56.), Obraniak (Brozek, 73.) - Murawski (Mierzejewski, 73.) - Lewandowski
gól: Jiracek (72.)
sárga lap: Limbersky (12.), Plasil (87.), Pekhart (93.), illetve Murawski (23.), Polanski (48.), Wasilewski (61.), Blaszczykowski (87.), Perquis (90.)

72. perc: cseh ellentámadás végén Baros gurított a bal oldalról középre húzó Jiracek elé, ő egy csellel elfektette védőjét, majd 11 méterről a kapu bal oldalába gurított (1-0).

A győzelmi kényszer által hajtott lengyelek nagy lendülettel vetették bele magukat az összecsapásba, több mint negyedórán keresztül folyamatosan veszélyeztettek, lehetőségeik azonban rendre kimaradtak. A csehek az első húsz perc után megnyugodtak, igyekeztek minél többet birtokolni a labdát, s erre a lengyeleknek nem volt ellenszerük. A szakadó esőben gólhelyzetet bőven láthattak a szurkolók, a kapuba találni azonban a szünetig egyik gárdának sem sikerült.

A folytatásban - a várakozásokkal ellentétben - nem úgy tűnt, mintha a lengyelek mindent meg akarnának tenni a győzelemért: alig-alig jutottak el a rivális kapujáig, miközben a csehek a biztos védekezésre építve, ellentámadásaikból több helyzetet is kialakítottak. Taktikájuk a 72. percben vezetett eredményre, s bár ez valamelyest "észhez térítette" a lengyeleket, az utolsó negyedórában a társházigazda válogatottja már nem volt képes egyenlíteni.