Görög csoda, orosz blamázs

2012. június 16.
Az oroszok négy ponttal vágtak neki az A csoport utolsó fordulójának, mégis kiestek, mivel a görögök a csapatkapitány Karagunisz góljával 1-0-s győzelmet arattak, a másik meccsen pedig legyőzték a csehek a lengyeleket. A 2004-es Eb-aranyérmes görögök csoportmásodikként jutottak nyolc közé jutott.
A csoport, 3. forduló:
Görögország - Oroszország 1-0 (1-0)
Varsó, 52 000 néző
v.: Jonas Eriksson (svéd)
Görögország: Szifakisz - Toroszidisz, Papasztatopulosz, K. Papadopulosz, Cavelasz - Kacuranisz, Maniatisz - Szalpingidisz (Ninisz, 83.), Karagunisz (Makosz, 67.), Szamarasz - Gekasz (Holebas, 64.)
Oroszország: Malafejev - Anjukov (Izmajlov, 81.), Berezuckij, Ignasevics, Zsirkov - Sirokov, Gyenyiszov, Glusakov (Pogrebnyak, 72.) - Dzagojev, Kerzsakov (Pavljucsenko, a szünetben), Arsavin
gól: Karagunisz (45+2.)
sárga lap: Karagunisz (61.), illetve Zsirkov (69.), Dzagojev (70.), Pogrebnyak (90.)

45+2. perc:
egy jobb oldali görög bedobás után Ignasevics aláfutott a labdának, amelyet így Karagunisz rávezethetett Malafejevre, majd 14 méterről laposan a kapu jobb oldalába lőtt (1-0).

A görög csapat hatalmas lendülettel kezdte a mérkőzést annak megfelelően, hogy számára csak a győzelem jelenthetett továbbjutást, azonban az első öt percben három helyzete is kimaradt. Később az orosz együttes védekezése stabilabbá vált, így a görögök rohamai alábbhagytak, sőt, egyre inkább az ő térfelükön zajlott a játék. Az oroszok - elsősorban Zsirkov vezetésével - egymás után dolgozták ki a lehetőségeket, de a vezető gólt nem sikerült megszerezniük, ráadásul Ignasevics nagy hibáját kihasználva Karagunisz lecsapott egy labdára, és ebből közvetlenül a szünet előtt vezetést szerzett csapatának.

A folytatásban sem változott a játék képe: a görögök visszahúzódtak a kapujuk elé, az oroszok pedig mindent bevetve támadtak, de lövéseik vagy elkerülték a kaput, vagy az utolsó passzokba csúszott hiba. Ahogy múlt az idő, úgy lettek idegesebbek az oroszok, s a gyors görög ellentámadások egyre nagyobb veszélyt jelentettek, egy ízben, Cavelasz szabadrúgásánál pedig csak a kapufa mentette meg az oroszokat az újabb bekapott góltól. A hajrában a görögök már szinte meg sem próbáltak ellentámadást vezetni, ellenben csúsztak-másztak az eredmény megtartásáért, hősies játékukkal nem is tudott mit kezdeni a riválisuk, így sikerült megőrizniük minimális előnyüket a lefújásig.