A spanyolok focisulit tartottak az írek ellen

2012. június 14.
Fernando Torres magára talált, a régóta gólszegény Chelsea-csatár kettőt is rúgott az íreknek, akik 4-0-s vereségükkel kiestek az Eb-ről.

A nap korábbi mérkőzésén az olaszok 1-1-es döntetlent játszottak a horvátokkal, így a spanyolok négy ponttal vezetik a csoportot, másodikak a szintén négypontos horvátok, harmadikak a kétpontos olaszok. Az utolsó fordulóban spanyol-horvát és olasz-ír találkozókat rendeznek.

C csoport, 2. forduló:
Spanyolország - Írország 4-0 (1-0)
Gdansk, 38 ezer néző, v.: Pedro Proenca (portugál)
Spanyolország: Casillas - Arbeloa, Sergio Ramos, Pique, Jordi Alba - Busquets, Xabi Alonso (Martinez, 65.) - Iniesta (Cazorla, 80.), Xavi, David Silva - Torres (Fabregas, 74.)
Írország: Given - O'Shea, St. Ledger, Dunne, Ward - McGeady, Whelan (Green, 80.), Andrews, Duff (McClean, 76.) - Keane, Cox (Walters, a szünetben)
gól: Torres (4., 70.), David Silva (49.), Fabregas (83.)
sárga lap: Xabi Alonso (54.), Martinez (76.), illetve Keane (36.), Whelan (45.+1), St. Ledger (84.)

4. perc: Torres csapott le villámgyorsan a David Silva szerelése után az ír 16-oson árválkodó labdára, elvitte a lassan reagáló védők mellett, majd még egy cselt csinált az alapvonal felé, s viszonylag éles szögből, 6 méterről a léc alá bombázott (1-0).
49. perc: Iniesta lövését Given David Silva elé öklözte, a Manchester City középpályása pedig egy higgadt csel után az ötös vonaláról a jobb alsó sarokba helyezett (2-0).
70. perc: David Silva ugratta ki nagyszerű ütemben Torrest, aki az elvetődő Given mellett 13 méterről a kapu bal oldalába lőtt (3-0).
83. perc: Egy jobb oldali szögletet David Silva a rövid oldalon érkező Fabregashoz gurított, aki egy igazítás után, 3 méterről, nagyon éles szögből lőtt a kapu jobb oldalába (4-0).

Már az első percektől megkérdőjelezhetetlen volt a spanyolok fölénye, és az is látszott, hogy ezen a mérkőzésen mindenképpen nyerni akarnak. A két együttes közötti tudáskülönbség az egész első félidőben jól érezhető volt, az írek csak "nyomozták" a labdát, helyzetet sem igazán tudtak kialakítani. A gyors gól - amely Torres szemfülességének és erőszakosságának volt köszönhető - megnyugtatta a címvédőt, amely ezután is rengeteg lehetőséget dolgozott ki, ám a szünetig nem tudta növelni előnyét.

A második játékrész újabb gyors spanyol góllal indult, amelyre ezúttal is négy percet kellett várniuk a szurkolóknak: David Silva már-már megalázó találattal duplázta meg csapata előnyét. A Manchester City középpályása ezután kihagyhatatlan helyzetbe hozta Torrest, aki saját maga második, együttese harmadik góljával végleg eldöntötte a mérkőzést. A csereként beállt Fabregas találata kegyelemdöfés volt az írek számára, akik már csak a szép búcsúban bízhatnak az olaszok elleni utolsó csoportmeccsükön.