Gomez duplája okozta a hollandok végzetét

2012. június 13.

A német válogatott Mario Gomez két góljával 2-1-re nyert a holland csapat ellen az Európa-bajnokság B csoportjának 2. fordulójában. A németeknek egy pont kell az utolsó fordulóban a továbbjutáshoz, Hollandia csak akkor jut tovább, ha legyőzi a portugálokat, és a németek nyernek a dánok ellen.

Eredmény, B csoport, 2. forduló:
Németország - Hollandia 2-1 (2-0)
Harkiv, 42 ezer néző
v.: Jonas Eriksson (svéd)
Németország: Neuer - Boateng, Badstuber, Hummels, Lahm - Schweinsteiger, Khedira - Müller (Bender, 92.), Özil (Kroos, 81.), Podolski - Gomez (Klose, 72.)
Hollandia: Stekelenburg - van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Willems - Van Bommel (Van der Vaart, 46.), de Jong - Robben (Kuyt, 83.), Sneijder, Afellay (Huntelaar, 46.) - Van Persie
gól: Gomez (24., 38.), illetve van Persie (73.)
sárga lap: Boateng (87.), illetve de Jong (80.)

A találkozó első 20 percében a hollandok birtokolták többet a labdát, ennek ellenére a németek szerezték meg a vezetést. A 24. percben Schweinsteiger remekül ugratta ki a leshatárról kilépő Gomezt, aki gyönyörűen vette át a labdát, majd higgadtan a kapu jobb oldalába lőtt (1-0).

A Bayern-duó szűk negyedóra múlva szinte lekopírozta az első gól előtti összjátékot: ismét Schweinsteiger indította Gomezt, a Bayern München támadója pedig az ötös jobb oldaláról a jobb felső sarokba lőtt (2-0).

Bert van Marwijk a szünetben hiába hozta be Huntelaart és Van der Vaartot, ez nem sokat lendített a hollandok játékán, sőt, továbbra is a németek játszottak fölényben.

Ennek ellenére a 73. percben megszületett az Eb első holland gólja: Van Persie fordult le védőjéről a német térfél közepén, tolt egyet a labdán, majd Badstuber lábai között 20 méterről kilőtte bal alsó sarkot (2-1).

A holland fellángolás ugyanakkor nem tartott sokáig, így a hajrában az eredmény már nem változott.

A németek így közel kerültek a továbbjutáshoz, ugyanis a zárófordulóban elég pontot szerezniük a dánok ellen, vagy a hollandoknak a portugálok ellen. A vb-ezüstérmes Oranje ugyanakkor már csak akkor juthat tovább, ha legyőzi a portugálokat, és a németek nyernek a dánok ellen.