Mandzukic megtörte az írek sorozatát

2012. június 10.

14 veretlen mérkőzés után éppen az Európa-bajnokságon szakadt meg az ír válogatott nagy sorozata: a C csoport vasárnapi második mérkőzésén a horvát válogatott 3-1-es győzelmet aratott.

Eredmény, C csoport, 1. forduló:
Horvátország - Írország 3-1 (2-1)
Poznan, 43 ezer néző
v.: Bjorn Kuipers (holland)
Horvátország: Pletikosa - Srna, Corluka, Schildenfeld, Strinic - Vukojevic - Rakitic (Dujmovic, 92.), Modric, Perisic (Eduardo, 89.) - Mandzukic, Jelavic (Kranjcar, 72.)
Írország: Given - O'Shea, St. Ledger, Dunne, Ward - Whelan, Andrews - McGeady (Cox, 54.), Duff - Doyle (Walters, 53.), Keane (Long, 75.)
gól: Mandzukic (3., 48.), Jelavic (43.), illetve St. Ledger (19.)
sárga lap: Modric (53.), Kranjcar (54.), illetve Andrews (45.)

Az ír válogatott utoljára 2011. március 29-én kapott ki, akkor barátságos mérkőzésen Uruguay verte 3-2-re. Azóta 14 mérkőzésen nem talált legyőzőre, ebből hét győzelem mellett hétszer ikszelt, utoljára éppen a magyarokkal a Puskás-stadionban.

A horvátok a 3. percben szereztek vezetést, egy bal oldali szöglet után a labda Srna elé került, aki az alapvonaltól középre ívelt, a teljesen üresen álló Mandzukic pedig a kapu bal oldalába fejelt (1-0).

A 19. percben jött az egynelítés, McGeady bal oldali szabadrúgását a túloldalon érkező St. Ledger három méterről fejelte a hálóba (1-1).

A 43. percben Modric 20 méteres lövése a tömörülő ír védőfalról az üresen álló Jelavic elé került, ő pedig a kivetődő Given felett a kapuba pörgetett (2-1).

A 48. percben Perisic bal oldali beadását Mandzukic a bal kapufára fejelte, a labda pedig az elvetődő Givenről pattant a hálóba (3-1).

Az Eb-k történetének legidősebb szövetségi kapitánya, a 73 éves és 85 napos Giovanni Trapattoni kettős cserével próbálta felrázni az írek játékát, de a friss emberekkel együtt sem sikerült igazán nyomás alá helyezni az ellenfél kapuját. A horvátok a lefújásig már leginkább csak az eredmény megtartására törekedtek, s ez a szervezett védekezésnek, illetve Pletikosa védéseinek köszönhetően sikerült is nekik.