Kassai döntetlennel debütált az Eb-n

2012. június 10.

1-1-es döntetlent játszott egymással a címvédő spanyol és az olasz válogatott az Európa-bajnokságon, a C csoport vasárnapi első összecsapásán.

Eredmény, C csoport, 1. forduló:
Spanyolország – Olaszország 1-1 (0-0)
Gdansk, 40 ezer néző
v.: Kassai Viktor
Spanyolország: Casillas - Arbeloa, Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba - Xavi, Busquets, Xabi Alonso - David Silva (Jesús Navas, 65.), Fabregas (Torres, 74.), Iniesta
Olaszország: Buffon - Chiellini, De Rossi, Bonucci - Giaccherini, Marchisio, Pirlo, Thiago Motta (Nocerino, 90.), Maggio - Cassano (Giovinco, 65.), Balotelli (Di Natale, 56.)
gól: Fabregas (64.), illetve Di Natale (60.)
sárga lap: Jordi Alba (66.), Arbeloa (84.), Torres (84.), illetve Balotelli (37.), Bonucci (66.), Chiellini (79.), Maggio (89.)

A gól nélküli első félidő után a csereként beállt Di Natale révén a 60. percben megszerezte a vezetést az olasz csapat, a támadó kiváló labdát kapott, és jobbal elcsvaart Casillas mellett – talán a kapus mözdulhatott volna rá, mert Di Natale eléggé rákészült a lövésre (0-1).

A spanyolok négy perccel később egyenlítettek:  David Silva pazar labdját Fabregas 8 méterről a kiszolgáltatott Buffon mellett lőtte a hálóba (1-1).

A folytatásban a világbajnok együttesnek jóval több helyzete volt, ám a győztes találatot nem sikerült megszereznie.

A 85. percben Torres 15 méterről az üres kapu mellé-fölé csavart, válaszul Marchisio a másik oldalon hagyott ki helyzetet.

Maradt az igazságos 1-1.