Gomez fejese törte meg a portugálokat

2012. június 09.

A legutóbbi Eb-n ezüstérmes német válogatott 1-0-ra legyőzte a portugál együttest az Európa-bajnokság B csoportjának szombati második mérkőzésén, Lvivben.

Eredmény, B csoport, 1. forduló:
Németország - Portugália 1-0 (0-0)
Lviv, 30 ezer néző
v.: Stéphane Lannoy (francia)
Németország: Neuer - Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm - Khedira, Schweinsteiger - Müller (Bender, 94.), Özil (Kroos, 87.), Podolski - Gomez (Klose, 80.)
Portugália: Rui Patricio - Joao Pereira, Bruno Alves, Pepe, Fabio Coentrao -  Miguel Veloso - Raul Meireles (Silvestre Valera, 80.), Joao Moutinho - Nani, Hélder Postiga (Nelson Oliveira, 70.), Cristiano Ronaldo
gól: Gomez (72.)
sárga lap: Badstuber (43.), Boateng (69.), illetve Postiga (13.), Coentrao (60.)

Sokáig óvatos játék folyt a pályán, a csapatok helyzetekig sem igazán jutottak el, az első félidő végén mégis csak a kapufa mentette meg a németeket a góltól. Pepe 10 méterről a lécet találta el, de a labda a gólvonalról kifelé pattant.

A fordulást követően aktívabban futballozott a két együttes, több lehetőség adódott.

A 72. percben Müller jobbról adott középre, egy védőn megpattant a labda, amelyet Gomez a  labdával azonos irányban elmozduló kapus mellett visszabólintott a bal alsó sarokba (1-0).

A portugálok hajrában viszont óriási energiákat mozgósítottak, s több ziccerig is eljutottak (a 85. percben Varela lövését például Neuer elképesztő bravúrral védte), ám a kapuba nem sikerült betalálniuk, így a hollandokhoz hasonlóan pont nélkül készülhetnek a B csoport második fordulójára.