Leiskolázták a cseheket az oroszok

2012. június 08.

Az orosz válogatott magabiztos győzelmet aratott a cseh együttes ellen a lengyel-ukrán közös rendezésű Európa-bajnokság A csoportjának pénteki második mérkőzésén

Eredmény, A csoport, 1. forduló:
Oroszország - Csehország 4-1 (2-0)
Wroclaw, 38 ezer néző
v.: Howard Webb (angol)
Oroszország: Malafejev - Anjukov, Berezuckij, Ignasevics, Zsirkov - Sirokov, Gyenyiszov, Zsirjanov - Dzagojev (Kokorin, 85.), Kerzsakov (Pavljucsenko, 73.), Arsavin
Csehország: Cech - Gebre Selassie, Hubnik, Sivok, Kadlec - Plasil, Jiracek (Petrzela, 75.) - Pilar, Rosicky, Rezek (Hübschmann, 46.) - Baros (Lafata, 86.)
gól: Dzagojev (15., 79.), Sirokov (24.), Pavljucsenko (82.), illetve Pilar (52.

Az orosz válogatott a 15. percben szerzett vezetést, Zsirjanov jobb oldali beadását a túloldalon érkező Kerzsakov a bal kapufára fejelte, a kipattanót Dzagojev 13 méterről a balra mozduló Cech kapus mellett a kapu közepébe lőtte (1-0).

szólj hozzá: Russia Czech Republic 1:0 Dzagoev

Nagyon lógott a cseh védelem bal oldala, ez kilenc perccel később újfent megmutatkozott, Arsavin balról indulve okosan keresztbe gurított, a jobb oldalon érkező Sirokov pedig a j ütembern kivetődő Cech mellett még zseniálisabb mozdulattal a hálóba pörgetett (2-0).

szólj hozzá: Russia Czech Republic 2:0 Shirokov

Fordulás után ugyan Pilar az 52. percben szépített - elhúzta a labdát Malafejev mellett, s jobbról, éles szögből a kapuba gurított (2-1) -, de ennél többre nem futott a csehek erejéből.

szólj hozzá: Russia Czech Republic 2:1 Pilar

A 79. percben előbb Dzagojev lépett ki jobb oldalon, egyet tolt a labdán, majd olyan erővel lőtt a léc alá, hogy Cech jőfoirmán mozdulni se tudott (3-1).

szólj hozzá: Russia v Czech Republic 3:1 Dzagoev

Sőt, három perccel később Pavljucsenko balról indulva három védőt is lóv tett, és 15 méterről bombagólt lőtt, Cech csak beleérni tudott a löketbe (4-1).

szólj hozzá: Russia v Czech Rep. 4:1 Pavlyuchenko

A csoport korábbi összecsapásán a társrendező lengyelek 1-1-es döntetlent játszottak a görögökkel, így az oroszok vezetik a csoportot az első forduló után.