Korhuték közelebb kerülhetnek a továbbjutáshoz

2016. október 20.
A magyar válogatott Korhut Mihályt is foglalkoztató Hapoel Beer Sheva a Sparta Praha elleni hazai mérkőzésen tehet nagy lépést a továbbjutás felé az Európa Liga csoportkörének csütörtöki harmadik fordulójában.
Az izraeli bajnokcsapat az első körben nagy meglepetésre 2-0-ra verte idegenben az Internazionalét, majd gól nélküli döntetlent játszott otthon a Southamptonnal, így ha most legyőzi cseh ellenfelét, komoly esélye lesz arra, hogy bejusson a 32 közé. Korhut az első meccsen 85 percig, a másodikon pedig végig játszott.

A harmadik fordulóban a K csoportban pont nélkül utolsó Internazionale a Southamptont fogadja, s ha nem sikerül nyernie, minden bizonnyal lemondhat a továbbjutásról.

Szántó Tamás együttese, a Rapid Wien az F csoport harmadik helyén áll, de ebben a négyesben eddig minden csapat egyformán három pontot gyűjtött, így a folytatásban nagy küzdelem várható a továbbjutást érő első két hely megszerzéséért. Szántóék csütörtökön a Sassuolót fogadják, míg a csoport másik meccsén az Athletic Bilbao lép pályára a Genk otthonában.

Érdekesnek ígérkezik még az A csoportban a Manchester United és a Fenerbahce angliai összecsapása, valamint a C csoportban az Anderlecht mainzi vendégjátéka.

Európa Liga, csoportkör, 3. forduló:
A csoport:
Manchester United (angol)-Fenerbahce (török) 21.05
Feyenoord (holland)-Zorija Luhanszk (ukrán) 21.05

Az állás: 1. Fenerbahce 4 pont, 2. Feyenoord és Manchester United 3 (1-1), 4. Zorija Luhanszk 1

B csoport:
Olimpiakosz Pireusz (görög)-Asztana (kazah) 21.05
Young Boys (svájci)-APOEL (ciprusi) 21.05

Az állás: 1. APOEL 6 pont, 2. Olimpiakosz 3, 3. Asztana 1 (1-2), 4. Young Boys 1 (0-1)

C csoport:
St. Etienne (francia)-Gabala (azeri) 21.05
FSV Mainz 05 (német)-RSC Anderlecht (belga) 21.05

Az állás: 1. RSC Anderlecht 4 pont (4-2), 2. FSV Mainz 05 4 (4-3), 3. St. Etienne 2, 4. Qabala 0

Viktoria Plzen (cseh)-Astra (román) 21.05

Az állás: 1 AS Roma 4 pont (5-1), 2. Austria Wien 4 (3-2), 3. Viktoria Plzen 2, 4. Astra 0

F csoport:
Genk (belga)-Athletic Bilbao (spanyol) 21.05
Rapid Wien (osztrák)-Sassuolo (olasz) 21.05

Az állás: 1. KRC Genk 3 pont (5-4), 2. Sassuolo 3 (4-3), 3. Rapid Wien 3 (3-3), 4. Athletic Bilbao 3 (1-3)

G csoport:
Celta Vigo (spanyol)-Ajax Amsterdam (holland) 19.00
Standard Liege (belga)-Panathinaikosz (görög) 19.00

Az állás: 1. Ajax Amsterdam 6 pont, 2. Celta Vigo 4, 3. Standard Liege 1, 4. Panathinaikosz 0

Salzburg (osztrák)-Nice (francia) 19.00

Az állás: 1. Krasznodar 6 pont (6-2), 2. Schalke 04 6 (4-1), 3. Salzburg 0 (1-4), 4. Nice 0 (2-6)

J csoport:
Slovan Liberec (cseh)-Fiorentina (olasz) 19.00
Qarabag (azeri)-PAOK (görög) 19.00

Az állás: 1. Fiorentina 4 pont (5-1), 2. PAOK 4 (2-1), 3. Slovan Liberec 1 (3-4), 4. Qarabag 1 (3-7)

K csoport:
Hapoel Beer Sheva (izraeli)-Sparta Praha (cseh) 19.00
Internazionale (olasz)-Southampton (angol) 19.00

Az állás: 1. Southampton 4 pont (3-0), 2. Hapoel Beer Sheva 4 (2-0), 3. Sparta Praha 3, 4. Internazionale 0

L csoport:
Steaua Bucuresti (román)-Zürich (svájci) 19.00
Osmanlispor (török)-Villarreal (spanyol) 19.00

Az állás: 1. Villarreal 4 pont, 2. Osmanlispor 3 (3-2), 3. FC Zürich 3 (3-3), 4. Steaua Bucuresti 1