Csoportelsőként negyeddöntős a magyar válogatott

2017. május 09.
A magyar válogatott - amely kedden simán nyert Feröer-szigetek csapata ellen - első helyen jutott tovább a csoportjából, így pénteken Törökországgal játszik a horvátországi U17-es labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjében. Magyar U17-es válogatottnak korábban még nem sikerült elérnie az Eb egyenes kieséses szakaszát.
B csoport, 3. forduló:
Magyarország - Feröer-szigetek 4-0 (3-0)
gól: Torvund (24., 29.), Szoboszlai (26., 48.)

A zágrábi találkozó óriási magyar mezőnyfölénnyel indult, de Szélesi Zoltán együttese a 24. percig csak kapufáig és kimaradt gólhelyzetekig jutott. Akkor azonban Torvund Alexander szöglet után fejelt az ellenfél kapujába. A gól után a magyarok pontosabban fejezték be akcióikat. A tornáról eddig sérülés miatt hiányzó csapatkapitány, Szoboszlai Dominik akcióból talált be, majd Torvund volt ismét eredményes. A magyarok öt perc alatt szereztek három gólt.

A második játékrész elején Szoboszlai szabadrúgásból növelte az előnyt, s a magyarok ugyan végig támadásban maradtak, de újabb gólt nem szereztek.

A franciák a tornán már hét találatnál járó Amine Gouiri duplázásával győzték le Skóciát, így a csoport második helyezettjeként ők jutottak tovább. A skótoknak a döntetlen is elég lett volna, de a hajrában kapott második francia gól a kiesésüket jelentette. A franciák pénteken a spanyolokkal találkoznak a negyeddöntőben.